یادداشت بهاریه مودب در تارنمای منانشر

شهید را حاجت کفنی نیست

شهید را حاجت کفنی نیست اما کاش کسی را یارای درافتادن با کفن دزدها بود اگر کسی در این حوزه به یاری می‌آید دست از غرض و سر از مرض بشوید و بیاید و اگر نمیتواند بگذارد و برود که راههای رسیدن به آن چه می‌خواهد بسیار ساده تر از این مسخره بازی‌هاست


بهار فرصتی برای یادآوری قیامت و بازنگری است، سلمان هراتی شاعر خوب روزگارمان در شعری کوتاه گفته است بهار آمده است ای انسان! چه گلی به سر خویش زده ای؟ همه ما که در این سال‌ها مشغول کارهای فرهنگی و ادبی و هنری هستیم خوب است که لااقل هر بهار یک بار بنشینیم و ببینیم چه کرده‌ایم و برای فردای محشرمان چه داریم؟ بازار ادبیات و فرهنگ و هنر، بازار صدق و خلاقیت است و هر کسی که اندک شایبه ای در کارش باشد در این بازار غریبه است. نمی‌شود با رانت‌های مختلف وارد این بازی بزرگ شد و ماند. آنکه با رانت می‌آید به سوی همان رانت هم می‌رود و عاقبتش شبیه همان آغازش خواهد شد. کسی که قرار است در بازی بزرگ تولید محتوا کاری بکند باید در جانش اتفاقی افتاده باشد، اما کسانی که با اغراض و امراض سیاسی و اقتصادی و ...وارد این گود می‌شوند راه به جایی نخواهند برد اما تا عرض خود را به کمال ببرند بی شک بنا به گفته آن دلشکسته بزرگ تاریخ عاشقی ایرانیان حافظ، زحمت ما را خواهند افزود. اما همه ما خاک می‌شویم و آن چه می‌ماند صدق است و ایمان و خلاقیتی که با مجاهده صادقانه در جستجوی حقیقت گره خورده است. آوینی را کسی نمی‌تواند حذف کند، قیصر را نمی‌توانند حذف کنند اما می‌توانند دلش را بشکنند و اذیتش کنند و زحمتش بدهند و صد البته که در این زحمت‌ها هم رحمتی است.

بیایید اهل شویم و اهلی شویم و غرض‌ها را بشوییم، بهار دارد می آیدو قیامت آمده است، بیایید خجالت بکشیم و صاف برویم سر اصل مطلب، آن که می‌خواهد نماینده بشود مستقیم برود و در انتخابات ثبت نام کند و آن که می‌خواهد هر چیزی بشود برود همان جا و نعش این شهید عزیز را که روی دست ما مانده است وا بگذارد. فرهنگ و هنر مردان خودش را دارد و نیاز به صدقات ندارد، نادر ابراهیمی‌ها و قیصرها و حاتمی کیاها و قزوه ها و دهها جوان شیفته خلاقیت، شهیدان و جانبازان قدیمی و تازه این حوزه‌اند. و شهید را حاجت کفنی نیست اما کاش کسی را یارای درافتادن با کفن دزدها بود اگر کسی در این حوزه به یاری می‌آید دست از غرض و سر از مرض بشوید و بیاید و اگر نمیتواند بگذارد و برود که راههای رسیدن به آن چه می‌خواهد بسیار ساده تر از این مسخره بازی‌هاست اگر اهلش باشد و عرضه همان کار را داشته باشد. آزار مجاهدان جبهه محتوا گناهی بس عظیم است و خدا می‌داند که در وانفسای محشر کبری و روز حسرت، چه بر سر دغدغه مندان و پروژه بازان و دلالان سیاسی خواهد آمد که به طمعی در جامه خونین شهیدان این حوزه پیچیده‌اند.

 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.