مدیرعامل بنیاد ادبیات داستانی در نکوداشت مودب

مودب پختگی و فرقان را در جوانی به دست آورده است

خصلت ایستادگی افراد اهمیت جدی دارد که این ویژگی در مودب ظهور کرده و امیدوارم ادامه داشته باشد؛ این خصلت گاهی در شاعران، معلمان و مدیریت اجرایی رخ می دهد و به نظرم این تعهد و فرقان مودب باعث می شود که بتوان به وی افتخار، اعتماد و تکیه کرد.


مهدی قزلی، مدیر بنیاد ادبیات داستانی نیز در این مراسم با بیان اینکه آشنایی ام با مودب به 13 سال پیش بر می گردد، گفت: با شعرهای وی که درباره مرگ و مرده شورها گفته بود، آشنا شدم، البته بعد از خواندن غزلی درباره امام رضا (ع) از مودب متوجه شدم که وی در خراسان متولد شده است و بعدها متوجه شدم ایشان از دهاتی های شهری نشده ای است که از شهری شدن هم عبور کرده و امروزه به علی محمد مودب تبدیل شده است. 

وی با بیان اینکه در روزگار ما مهمتر از انقلابی بودن در کسوت های مختلف، متعهد بودن است؛ چرا که این تعهد گاهی باعث می شود سکوت کنیم، گاهی متواضع شویم، گاهی ایثار کنیم گفت: ما نیز به تعهد خود عمل می کنیم و این مسئله در دفاع مقدس نمایان بود؛ البته آنچه که به انقلابی و هنرمند بودن سایه می اندازد، تعهد است.

مدیر بنیاد شعر و ادبیات داستانی اظهار داشت: ظرفیت تعهد را فرقان آزاد می کند و تشخیص خوب و بد و حق و باطل برای به دست آوردن فرقان جدای از توفیق الهی نیاز  به پختگی دارد، البته معمولا پختگی با گذر سن آدمی ایجاد می شود و از اینکه مودب این پختگی و فرقان را در جوانی به دست آورده و به کمال رسانده است، خوشحالم.

قزلی با بیان اینکه هنر امروز دچار آفت نشستگی شده است، تصریح کرد: این نشستگی به حدی است که برای برخی باعث زخم بستر و برای برخی دیگر نیز زخم مواضع را به همراه آورده است؛ در حالی که نه می توان از این زخم ها صحبت کرد و آنها را نشان داد.

وی خاطر نشان کرد: خصلت ایستادگی افراد اهمیت جدی دارد که این ویژگی در مودب ظهور کرده و امیدوارم ادامه داشته باشد؛ این خصلت گاهی در شاعران، معلمان و مدیریت اجرایی رخ می دهد و به نظرم این تعهد و فرقان و ایستادگی مودب باعث می شود که بتوان به وی افتخار، اعتماد و تکیه کرد.


 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.