عزتی پاک در نشست تقدیر از شهرستان ادب

اگر نمی بود مودب شهرستان ادب شکل نمی گرفت

علی‌محمد مودب به دلیل ظرفیت بالا و رواداری‌ای که از خود در مواجهه و تعامل با همکاران درون مؤسسه و نیز نویسندگان و شاعران مرتبط با مجموعه نشان داده است، باعث شده که امروز ما با فضایی مواجه باشیم که هر آنکه با ما هم‌کلام و همراه شده، نگاهی مثبت به مجموعه دارد و یا لااقل حس بدی ندارد و اصلاً این توانایی بسیار بزرگ و گرانقدری است که شما این تعداد از شاعر و نویسنده را گرد هم جمع کنی و  این اجتماع مداومت هم داشته باشد.


...

او در تمجید و قدردانی از اظهارات ناصر فیض درباره شهرستان ادب گفت: آقای فیض در هرجایی که حضور داشتند از فعالیت‌های شهرستان ادب تعریف کرده‌اند در حالی که جریانی که ایشان در دفتر طنز حوزه هنری ایجاد کرده، همه جا را گرفته است.

مدیر دفتر داستان موسسه شهرستان ادب ادامه داد: ما وقتی که به این عرصه وارد شدیم اصل را احترام به مولف گذاشتیم و می‌خواستیم که اثر محور پیش برویم و وقتی این فضا شکل گرفت باعث شد که عده‌ای به موسسه اعتماد کنند و مدرسه رمان ایجاد شد. اکنون برای دوره دوم مدرسه رمان طرح‌ها در حال بررسی است. رمان‌نویسی کار متفاوتی است و هر استادی نمی‌تواند بیش از 3 یا 4 رمان را بررسی کند و سرعت بررسی‌ها قطعاً به اندازه بررسی اشعار نخواهد بود. اکنون بررسی و نشر برخی از رمان‌های دوره اول به پایان رسیده و آثار بعدی هم در راه است.

عزتی‌پاک گفت: متاسفانه جریان فرهنگی ما به شکلی جلورفته است که می‌توان آن را به ماجرای مچ‌گیری تشبیه کرد و اگر یک نفر اشتباهی کند نماینده مجلس هم حرفی می‌زند که بگوید زنده است ولی اصلاح این روند باید در سیاست‌گذاری‌ها لحاظ شود و کار اثباتی به جای مچ‌گیری در اولویت قرار گیرد.

عزتی پاک در ادامه با اشاره به دوستی پرسابقه‌اش با علی‌محمد مودب، و اینکه شناختی که در مدت همکاری‌اش با این شاعر در شهرستان ادب، وجوه دیگری از شخصیت او را دیده است، گفت: شاید اگر نمی‌بود علی‌محمد مؤدب با تمام وجوهش، شهرستان ادب شکل نمی‌گرفت. علی‌محمد مودب به دلیل ظرفیت بالا و رواداری‌ای که از خود در مواجهه و تعامل با همکاران درون مؤسسه و نیز نویسندگان و شاعران مرتبط با مجموعه نشان داده است، باعث شده که امروز ما با فضایی مواجه باشیم که هر آنکه با ما هم‌کلام و همراه شده، نگاهی مثبت به مجموعه دارد و یا لااقل حس بدی ندارد و اصلاً این توانایی بسیار بزرگ و گرانقدری است که شما این تعداد از شاعر و نویسنده را گرد هم جمع کنی و  این اجتماع مداومت هم داشته باشد.

وی در پایان تأکید کرد: به نظر من محوریت شخص مؤدب در شکل‌گیری شهرستان ادب را باید توجه کرد. ما که همکاران او هستیم، همگی این مسئله را باور داریم، و قدر این منش او را می‌دانیم. مؤدب به واقع نزد ما که سال‌هاست با او کار می‌کنیم، بسیار ارجمند است.
 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.