مودب در بزرگداشت خلیل عمرانی:

شاگردان عمرانی چراغ حسینیه شعر را روشن نگه دارند

علی محمد مودب در مراسم بزرگداشت زنده یاد خلیل عمرانی گفت: از كسانی كه در مكتب عمرانی بزرگ شده اند خواهش می كنم كه حسینیه شعر او كه ظاهرا این روزها چراغش خیلی روشن نیست را روشن نگه دارند تا چراغ آن مدرسه ای كه مد نظر مرحوم عمرانی بود خاموش نشود.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری؛ علی محمد مودب در مراسم بزرگداشت زنده یاد خلیل عمرانی با بیان اینكه عمرانی در بین بچه ها لقب عمو خلیل را داشته، گفت: ما درباره بزرگان حرف بسیار می زنیم و گاهی شاید به موقع حرف نمی زنیم، این سنت خوبی است كه در این گونه جلسات جمع می شویم. 
وی ادامه داد: لازم نیست در چنین مراسمی حتما چهره های شاخص حضور داشته باشند؛ همین كه با هم نفس بكشیم،كارهای ساده ای انجام دهیم و اشعار همدیگر را بخوانیم و یادداشتی بنویسیم به ترویج ادبیات كمك كرده ایم. 
مودب افزود: پس از كوچ هم  باید این اصل رعایت شود؛ از شاگردان مرحوم عمرانی هم انتظار می رود كه روحیه آن بزرگوار را داشته باشند و آن حس خوشایند را حفظ كنند. 
این شاعر با بیان اینكه نباید به خاطر نقدها به نق زدن بیفتیم گفت: مشكلات همیشه وجود دارد مثلا در مورد قیصر امین پور بسیاری از افراد نق می زنند در حالی كه این شاعر بسیار عزیز بود و در تمام روزنامه های سیاسی كشور باجناح های مختلف در صفحه اول سوگ رفتن او را تسلیت گفتند و در مورد استاد عمرانی هم این طور بود و در سطوح مختلف كوچ او را تسلیت گفتند. 
وی با اشاره به اینكه اگر كسی می خواهد نقد كند اول باید به خودش نقد كند تصریح كرد: باید هر كسی اول به روی خود تیغ بكشد كه چقدر با اشعار دیگران مهربان است. 
وی به نقل خاطره ای پرداخت و اظهار داشت: در تربت جام شخصی به نام دكتر كوثری بود كه بیماران روستایی را مداوا می كرد اما پولی دریافت نمی كرد و حتی به بعضی افراد كمك هم می كرد. وقتی كوثری از دنیا رفت همه پزشكان جمع شدند تا با تقسیم كردن زمان خود در مطب او طبابت كنند  تا چراغ مطب را روشن نگه دارند اما نتوانستند این كار را انجام دهند.  

مودب ادامه داد: عمرانی هم در عالم خودش مثل دكتر كوثری است از كسانی كه در مكتب عمرانی بزرگ شده اند خواهش می كنم كه حسینیه شعر او را كه ظاهرا چراغش خیلی روشن نیست را روشن نگه دارند تا چراغ آن مدرسه ای كه مد نظر مرحوم عمرانی بود خاموش نشود.

گزارش تصویری 

 

دیدگاه شما

0
 

نام

ایمیل

 
تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.